Vibram Five Fingers


Všestranné minimalistické řešení. 

Nová úroveň bot s přirozeným členěním.

Lehká, flexibilní pětiprstá obuv.


Síla lidské nohy tkví v její schopnosti přizpůsobovat se a v závislosti na pohybu přecházet z velmi efektivního tlumiče nárazů do vysoce výkonného hnacího mechanismu. Existuje však jedna další základní funkce, která je často nedoceněná a přehlížená. Noha rovněž funguje jako smyslový orgán. Díky své pružnosti a stavbě se umí přizpůsobit povrchu a vnímat ho stejným způsobem jako naše ruce. Při každém kroku pak naše noha tyto údaje v reálném čase shromažďuje a přenáší do mozku. Tím nám napomáhá k instinktivnímu a přirozenému lidskému pohybu. 

Posláním Vibram FiveFingers® je navrhovat a vytvářet obuv, která za všech okolností zajišťuje nezbytnou ochranu a umožňuje našim nohám přirozený pohyb bez kompromisů. Lidské tělo je silné, od přírody.

Vibram FiveFingers® je speciálně členěná pryžová podrážka ve tvaru lidské nohy s ochrannou funkcí. Vrchní díl stejně jako rukavice na rukách respektuje přirozenou funkci nohy a umožňuje přirozený kontakt s povrchem při zajištění potřebné ochrany. 

Vedle výrobků pro trénink a fitness, představujeme funkční, ale přesto velmi ženskou řadu V-Soul. Rovněž se zaměřujeme na outdoorové aktivity. 

V-Alpha, navržená jako základní obuv pro širokou škálu outdoorových činností sportovců, kteří potřebují cítit kontakt s povrchem, představuje jeden z nejprůlomovějších modelů, jaký jsme kdy navrhli. 

V-Aqua, nástupce předchozí řady Signa, je obojživelnou alternativou pro vodní aktivity. 

V-Trek nahrazující předchozí modelovou řadu Trek Ascent je pak naším univerzálním řešením pro outdoorové činnosti. 

Všechny outdoorové řady jsou vybaveny podrážkou Megagrip, jež zajišťuje vynikající přilnavost na suchých i mokrých površích. Některé modely obsahují vyšší obsah vlny, jenž zajišťuje nohám optimálnější klimatickou pohodu a tudíž také menší zápach.